Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
Blog > Komentarze do wpisu

"Odnajdę cię". Anna Karpińska

Wydana w Wydawnictwie Prószyński i S-ka. Warszawa (2017). Ebook. 
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa.

Jakiś czas temu czytałam pierwszą książkę Anny Karpińskiej, o której pisałam w tym wpisie. I wtedy napisałam , że pierwsze spotkanie było całkiem udane. A po tym książkowym spotkaniu mam przeczucie, że stanie się ona jedną z moich ulubionych autorek.  

"Odnajdę cię" to książka opowiadana z perspektywy i wspomnień dwóch kobiet. Bożena i Dagmara są matką i córką. Ich relacja jest skomplikowana. Nie chcę natychmiast zdradzać na czym to skomplikowanie ich relacji polega mimo, że czytelnik dowiaduje się tego niemal na początku książki ale myślę, że niech każdy przekona się o tym sam.

Co podobało mi się w tej książce? Znów to, że bohaterkami nie jest tylko osoba młoda ale i nieco starsza. I to, że nie jest wszystko takie polukrowane jak to się często w książkach zdarza. 
Nie, niestety może, życie bohaterek nie jest tylko wspaniałe. Owszem, zdarzają się w nim chwile dobre i szczęśliwe. Ale są też choroby, złe wybory, naciski ze strony innych. Niewypowiedziane żale i nigdy nie zabliźnione rany.

"Odnajdę cię" to pierwsza część opowieści z cyklu "Księgarnia pod Flisakiem". Dagmara po śmierci mamy dowiaduje się ,że odziedziczyła księgarnię w Toruniu prowadzoną do tej pory przez jej matkę.
Jako, że Dagmara mieszka we Wrocławiu, czeka ją decyzja czy chce zmienić swoje życie i wrócić do rodzinnego miasta. Jej własne osobiste losy nieco jej w tej decyzji pomagają.

Podobała mi się bardzo ta powieść obyczajowa i z wielką niecierpliwością będę teraz oczekiwała części następnej aby dowiedzieć się co dalej z bohaterkami. Jak potoczą się losy Dagmary i Bożeny, którym z serca kibicuję.

Moja ocena to 5.5 / 6 

wtorek, 14 marca 2017, chiara76
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...