Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
Blog > Komentarze do wpisu

"Zostań ze mną". Anna Karpińska.

Wydana w Wydawnictwie Prószyński i S-ka. Warszawa (2017). Ebook.
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa.

Jakiś czas temu czytałam książkę Anny Karpińskiej pod tytułem "Odnajdę cię".  Pisałam o niej w tym wpisie. Była to pierwsza książka z serii "Księgarnia pod Flisakiem" opowiadająca z perspektywy pierwszoplanowej losy dwóch kobiet, Bożeny i Dagmary. 

W części zatytułowanej "Zostań ze mną" poznajemy dalsze losy obu kobiet rozpoczynające się w chwili, w której urwała się akcja w części pierwszej. Szybko decydują się dać sobie szansę po latach na stanie się dla siebie wzajemnie matką i córką. Dodatkowo w tej części Bożena walczy intensywnie o swoje zdrowie. Dużą część książki stanowi opis procedur leczenia Bożeny i jej walka i determinacja o powrót do zdrowia. 

Ponadto w tej części Bożena przeżywa intensywnie wydarzenia z jej drugiej, "adoptowanej" rodziny. Nie jest lekko, zwłaszcza, że adoptowana w przeszłości córka prawdziwą córką nigdy dla Bożeny stać się nie chciała a i będąc dorosła raczej przysparza jej wielkich problemów. 

Poznajemy też dalsze losy Dagmary, która już na dobre rozgościła się z dziećmi w Toruniu. Jej były mąż założył nową rodzinę, Dagmara wydaje się być niezainteresowana nowym związkiem jednak interesujący Adam coraz częściej usiłuje nawiązać z nią kontakt. I nawet kontakty z siostrą zaczynają być nieco lepsze niż miało to miejsce w poprzedniej części. Również księgarnia "Pod Flisakiem" zaczyna coraz lepiej funkcjonować.

Wydaje się więc , że powoli Dagmarze zacznie się powodzić i układać chociaż jak to w życiu, wciąż coś się dzieje. Nie można powiedzieć, że jest nudno. Chociaż często sama zainteresowana z pewnością na taką zwyczajną nudę chętnie by się zgodziła. 

Anna Karpińska pisze książki obyczajowe, które według mnie są dobre. Postaci są zwykłe. Ani bohaterskie ani chodzące czarne charaktery. Ot, zwykli ludzie i zwykłe, znane nam z życia wydarzenia. 

Mnie losy Dagmary i Bożeny wciągnęły, zainteresowały i wiem, że chętnie sięgnę po następną książkę z serii "Księgarnia pod Flisakiem". 

Moja ocena to 5 / 6. 

wtorek, 08 sierpnia 2017, chiara76
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...