Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
Blog > Komentarze do wpisu

"Wielki Ogarniacz Życia

czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego".  Pani Bukowa

Wydana w Wydawnictwie Flow Books. Kraków (2017).

"Wielki Ogarniacz Życia" ( w dalszej części pisania nazywać będę tę książkę w skrócie WOŻ ;) nie był co prawda pierwszą książką, którą rozpoczęłam noworoczne czytanie ale nieco niespodziewanie okazał się być pierwszą rozpoczętą przeze mnie i skończoną w Nowym Roku książką. I jeśli to ma okazać się prognozą na następne niemal dwanaście miesięcy to ja biorę tę wróżbę bez mrugnięcia okiem :) Powiem tak, podczas lektury wielokrotnie naprawdę się śmiałam. Szczerze i niewymuszenie. Ta lektura okazała się świetna na moje nastroje i pozwoliła chociaż na chwilkę oderwać się od nich. A dodatkowo miło było mi, że ktoś mi ją pożyczył, więc dodatkowo jakoś tak doszedł element sympatycznego gestu od kogoś, kto wie, że lubię czytać. 

Nie jest tak, że nie wiedziałam o tym, że ta książka się pojawi na naszym rynku bo zwyczajnie od kilku lat profil Pani Bukowej na Fb jest przeze mnie polubiony i odwiedzany. Z tego też miejsca o książce wiedziałam. Ale przyznaję się, że nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. I dostałam coś o wiele fajniejszego niż oczekiwałam. Bo nie wiem czemu ale sądziłam, że skupimy się na zabawnych obrazkach. A pojawiła się treść. I tej treści jest całkiem sporo . I to zabawnej, naprawdę śmiesznej treści.

Ostatnio na naszym rynku modne są najrozmaitsze poradniki. Dotyczące chyba wszystkiego. Od tego jak sprzątać należycie żegnając wyrzucane śmieci po to jak się ubierać czy nie ubierać a zahaczywszy o wychowywanie dzieci, zwierząt, partnerów, samych siebie. Ufff..namnożyło się tego jak grzybów po deszczu. A "WOŻ" jest taką zabawną kontrą do tego zalewu poradników od wszystkiego. 

Książka "WOŻ" podzielona jest na rozdziały i czego mi tak wizualnie jako czytelniczce zabrakło, to spisu treści, spisu właśnie owych rozdziałów, coby sobie do nich potem ze smakiem i przyjemnością wrócić i się nimi rozkoszować w spokojności i z satysfakcją, że w rozmaitych zachowaniach jesteśmy z kimś niemal jak siostry :)

Do moich ulubionych rozdziałów należy chyba ten o remoncie a konkretnie opis wizyty w sklepie oferującym towary potrzebne do remontu mieszkania i rozdział o rozmowie kwalifikacyjnej.  Ale tak naprawdę śmieszyły mnie wszystkie. 

Tak sobie cichaczem myślę, że do polubienia tego typu książki trzeba mieć pewne dość konkretne poczucie humoru. Które wyłapie żart i to, że Pani Bukowa naprawdę nie wszystko co pisze na swojej stronie czy w swojej książce właśnie, pisze serio. Wiem, że niektórzy mogą traktować to zbyt serio i tym czy owym się oburzać czy coś tam Pani Bukowej zarzucać. Może więc niech darują sobie tę książkę bo zwyczajnie, po co się irytować? Jeśli jednak masz Panią Bukową wśród polubionych stron na Fb i czujesz, że chętnie wybrałabyś się z Nią na lampkę wina (hahaha, dobra dobra, lampkę ;)) do którejś z warszawskich knajpek to jest to z pewnością książka dla ciebie. 

Nie jest to literatura mega ambitna i szczęśliwie autorka nawet nie zamierza udawać, że coś takiego chciała napisać. Widać,że wykorzystała swoje ileś tam  czasu popularności w sieci i bardzo dobrze, bo minęły powiadam Wam czasy, gdy "siedź a kącie a znajdą cię". Nie, nie znajdują i trzeba się mocno umieć przepchnąć, pokazać i wykazać, żeby zaistnieć a jeśli komuś to pasuje to pytam, dlaczego by nie?

Mnie ta książka ogromnie poprawiła nastrój, powodowała niezliczone wybuchy szczerego i niewymuszonego, spontanicznego śmiechu a fragment , cytuję "Dlaczego wszystko, za co się biorę, kończy się parodią?" brzmi niepokojąco znajomo :) 
Pozostawiam Was z tym optymistycznym akcentem i notką jaką darowuję tej książce a jest to, czego zapewne się spodziewaliście ocena 6 / 6.

poniedziałek, 08 stycznia 2018, chiara76
Komentarze
2018/01/09 10:04:12
Zachecilas mnie i kupilam z Woblinka :)
-
2018/01/09 10:33:14
ewazdublina, też sobie nabyłam egzemplarz, coby wracać i smakować się:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...