Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
Blog > Komentarze do wpisu

Światowy Dzień Książki...

...i Praw Autorskich dziś obchodzimy. Dla miłośników książek żadna to nowina :) ale na pewno warto jest wypatrywać promocji i zachęt książkowych w księgarniach czy to stacjonarnych czy ebookowych. Ja w każdym razie zamierzam trzymać rękę na pulsie, o ile czas mi na to pozwoli :)

Czego życzę sobie i Wam w tym dniu? Życzę samych dobrych książek. Takich, które coś nam dadzą/ I to "coś" szeroko rozumianego. Czasem wiedzę, czasem zwykłą rozrywkę i śmiech. Czasem rumieniec , czasem zadumę, czasem strach, czasem możliwość pogłówkowania nad tym kto jest sprawcą. Czasem zaś lirykę i wzruszenie.  Czasem przeniosą czy to w regiony, w których byliśmy  i do których taki książkowy powrót jest miły naszemu sercu, czasem zaś w miejsca całkowicie nowe, ba! w takie, w które wiemy, że raczej nigdy nie uda się nam dojechać, dolecieć, po prostu, nie trafimy tam. Książki są cudowne, zauważcie, prezentują nam i darują całkowicie same siebie (nie chcąc nic w zamian!) i wachlarz najrozmaitszych doznań.

Kochane Książki, dziękuję, że jesteście. 

W tym dniu dziękuję też wszystkim autorkom i autorom , i tym, których znam (osobiście, ha!) i tym, których nigdy nie poznam. Pisząc książki ubogacacie niewymiernie mój świat, moje życie.

Dziękuję też tłumaczom. Tak tak. To często Wy tworzycie książkę wręcz na nowo. A na pewno tłumaczka czy tłumacz są współautorami książek. 

Osobne życzenia składam zaprzyjaźnionym Wydawczyniom, Wydawcom, Wydawnictwom i właścicielom księgarni czy sieci wydawniczych. Udanej współpracy i samych dobrych książek do wydawania.

Jeszcze inne życzenia kieruję do blogerów książkowych. Życzę Wam udanych lektur, kierowania się podczas wyborów własnym zdaniem a nie tym, co wypada, co trzeba, bo modne. Czytajcie to, co Wam sprawia przyjemność, nie miejcie oporów przed porzuceniem książki, która Wam nie idzie. Szkoda życia i czasu na nieudane lektury. Zatem życzę jedynie samych wspaniałych książek. 

No dobrze, a teraz pytanie, które jest dziś w tak wielu miejscach ale będzie i tu. W jaki sposób uczcicie ten dzień? Ja zaczęłam od wyboru książek (jeszcze poszukam ale teraz na początek ) do akcji, w której przedszkole Jasia bierze udział kolejny rok z rzędu czyli akcji "Zaczytani" (znajdźcie w necie hasło Zaczytani.org ) . 

A sama poczytam dziś i mam nadzieję, że uda mi się skończyć książkę, którą czytałam w czasie weekendu czyli "Moje wielkie ruskie wesele" Anny Mandes-Tarasov. Którą to nawiasem mówiąc, polecam ;) Jeśli nie przeszkodzi mi burza, zamierzam odwiedzić zaprzyjaźnioną kameralną księgarnię na lokalnym bazarku i kto wie, może skorzystam z jakiejś promocji. 

Miłego dnia i udanego świętowania.  

 

poniedziałek, 23 kwietnia 2018, chiara76
Komentarze
2018/04/23 10:18:18
Uczczę ten dzień, oczywiście.. czytając :) Choć dla mnie to codzienne święto, bo bez książki dnia sobie nie wyobrażam.. Dziś mam w planach "Złap mnie, jeśli potrafisz", napisaną tak, że pochłania się w moment.. Miłego czytania i jak najwięcej czasu na tę ogromną przyjemność :)
-
2018/04/23 10:49:37
kotimyszkot, miłego dnia i lektury zatem ;)
-
2018/04/23 14:44:23
Ja też przyłączam się do Twoich podziękowań wszystkim, którzy dostarczają mi finalny "produkt" zwany książką a raczej przyjacielem :)
"Świętuję" kupując książki (bo sporo przecen) i czytając ale to raczej nie święto dla mnie tylko codzienność, ha :)
-
2018/04/23 15:21:58
opty , a ja tam czuję się nieco odświętniej ;) Co teraz czytasz dobrego?
-
2018/04/23 18:16:21
Wszystkiego najlepszego :)
Ja właśnie kończę "Nocne czuwanie" Sarah Moss, kolejne książki czekają, jutro odbieram 3 inne zamówienia :)
-
2018/04/23 20:31:25
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Książki. A ja czytam "Płomienną Koronę" pozdrawiam !
-
2018/04/23 20:39:51
tommyknocker, masz szerokie plany :) U mnie i czytnik pęka w szwach i książki na półce czekają na swoją kolej. Pozdrawiam serdecznie :)
-
2018/04/23 21:06:37
jardian, I jak Ci idzie lektura??
-
2018/04/25 13:00:55
Wywołana do odpowiedzi, odpowiadam: skończyłam właśnie włoski krymino-trhiller Carrisiego "Dziewczyna we mgle" i powiem, że ciekawe to było:)
-
2018/04/25 15:32:06
opty2, też mi się bardzo podobała książka "Dziewczyna we mgle". Ciekawe jak ekranizacja.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...