Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
Blog > Komentarze do wpisu

miało być o zaćmieniu Księżyca...

...a będzie i o tym i o tym, że Odeszła Kora. 

Widziałam dużo tekstów , że to wczorajsze zaćmienie Księżyca było nie takie jak się ktoś spodziewał, że Księżyc mały itd. My oglądaliśmy z balkonu, Księżyc wyglądał pięknie. Na zewnątrz sporo ludzi, rodzinne wyprawy, z aparatami bądź nie. Byli też tacy, którzy szli obojętni na ten niezwykły spektakl. Nie do końca rozumiem, dla mnie to zawsze "coś" i ogromnie się cieszę, że mogliśmy zobaczyć to razem, P. Jaś i ja. Dla mnie to niezwykła sprawa. Ja założyłam lepsze okulary :), Jaś wspomagał się lornetką, P. robił zdjęcia. Wspomnienie na zawsze. 

A dziś rano wiadomość o śmierci Kory. Wielki smutek. 

Myślę "Kora" i od razu przed oczami niepokojący teledysk z piosenki Lucciola , z dzieciństwa pamiętam. Kora w tamtym ponurym, komunistycznym czasie, gdy ludzie nie wydawali się mieć zbyt wiele wspólnej radości a świat raczej był w tonacji szarości, wydawała się być niesamowitym, barwnym ptakiem wśród otoczenia. Do tego głos, który rozpoznawalny niewątpliwie, i wystudiowany oryginalny wygląd. 

Druga piosenka, którą uwielbiałam to "Cykady na Cykladach". Słuchałam i niemal byłam tam właśnie, w rozgrzanej słońcem Grecji i bawiłam się w te wciąż ciepłe noce w rytm piosenki. 

Niezapomniana. Wyrazy Współczucia dla Rodziny i Bliskich Kory. 

sobota, 28 lipca 2018, chiara76
Komentarze
Gość: zuza, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2018/07/30 09:29:19
Była niezwykłą, oryginalną, kolorową, piękną kobietą. Pisała wspaniałe teksty i cudownie wykonywała je na scenie. Była charyzmatyczna i miała silną ale i niezwykle wrażliwą osobowość. Nie mogę przestać myśleć o jej odejściu. Słucham nagrań.
Bardzo lubię większość jej piosenek a szczególnie taką z tekstem : przyszłam na świat żeby kochać Ciebie..
Sięgnęłam na półkę po przeczytaną kiedyś książkę Kamila Sipowicza pt. Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt z ilustracjami Kory.Kochała zwierzęta. Jak napisał ktoś na obwolucie - ludzie mają tylko wtedy sens, gdy są blisko zwierząt. A ktoś inny inny powiedział, że psy są jak ludzie tylko lepsi. Jako szczęśliwa posiadaczka, od wielu lat, bardzo wielu psów, od dwóch do czterech w różnych okresach, potwierdzam.
Odszedł również genialny, wspaniały i też bardzo oryginalny Tomasz Stańko. Smutek.
Zuza
-
2018/07/30 21:54:14
Też zasmuciła mnie ta wiadomość.. już od liceum Maanam towarzyszył mi bardzo często, świetne teksty, dobra muzyka, niesamowita piosenkarka. Trochę szalona, ale tak jak piszesz, kolorowy ptak.. który niestety już odleciał :(
Kiedy w Grecji zobaczyłam prawdziwą cykadę, od razu ta piosenka mi w duszy grała. Myślę, że ta i inne jeszcze nie raz będą rozbrzmiewać..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...