Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
Blog > Komentarze do wpisu

"Teściową oddam od zaraz". Małgorzata J. Kursa.

Wydana w Wydawnictwie Lucky. Radom (2019). 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Portalu Książka zamiast Kwiatka, Wydawnictwa i Autorki. 

Z tego, co się orientuję, książka ta została wznowiona. Ja przeczytałam ją z prawdziwą przyjemnością. Rozbawiła mnie wiele razy swoim niewymuszonym humorem, takim akurat w sam raz, nie na siłę. Po pierwsze, już sam tytuł mnie urzekł swoją bezpośredniością, po drugie swoją zabawną fabułą. 

Książka opowiada o dwóch przyjaciółkach, Izabeli Łęckiej (nazwisko po drugim mężu) i Amie, nazywanej tak od dwojga imion Anna Maria. Izabela wiedzie szczęśliwy żywot z drugim mężem, natomiast raz na jakiś czas rozdrażnia ją teściowa. Kobieta nie jest zła , z tym, że robi aż nadto, z czego wynikają różne mniej bądź bardziej zabawne perypetie. Ama natomiast ma zmartwienia innego kalibru. Obie kobiety wspierają się wzajemnie i pomagają sobie. A będzie się działo. W rodzinie Amy zdarzą się dziwne śmierci, w grę wchodzić będzie śledztwo. Pojawi się też przystojny prokurator, który wpadnie w oko Amie. Śledztwo policyjne swoją drogą, śledztwo Izabeli i Amy swoją. Kto odkryje pierwszy kto stoi za tajemniczymi zgonami? "Teściową oddam od zaraz" to komedia kryminalna, napisana, jak już mówiłam z poczuciem humoru, więc jeśli chodzi o poprawienie humoru, to książka ta zdecydowanie się nadaje. 


Moja ocena to 5 / 6.

 

 

niedziela, 27 stycznia 2019, chiara76
Komentarze
2019/01/27 20:40:36
Uwielbiam takie treściwe recenzje. Pozdrawiam z Południa Polski, mroźnego i śnieżnego :)
-
2019/01/28 10:27:36
orfeus82, pozdrawiam, u nas też śnieg ale na pewno nie aż tak jak na południu Polski. :)
-
2019/01/28 11:51:13
Czytałam tę książkę, pośmiałam się i polecam każdemu dla relaksu :)
-
2019/01/28 15:34:49
kotimyszkot, właśnie taka w sam raz po niewymuszonego śmiechu i relaksu ;)Pozdrawiam.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...