Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
środa, 29 marca 2006

Niektórym było dane zobaczyć na żywo...innym, w TV...niezwykły spektakl, jaki funduje nam co jakiś czas natura, Kosmos...warto zobaczyć. Szczególnie, kiedy Księżyc odsłaniał Słońce i pojawił się widok , jakby pierścienia ze świecącym diamentem (to nie ja wymyśliłam, tylko w TV mówili, ale mieli rację, tak to wygląda).

Warto jest zobaczyć czasem coś tak innego, od tego, co dzieje się tu na ziemi...warto jest spojrzeć w niebo...

A w lecie czekają mnie gwiazdy, spadające gwiazdy i ten cudowny spektakl, który tak lubię oglądać...

14:45, chiara76
Link Komentarze (6) »
wtorek, 28 marca 2006

ta piosenka, którą sobie dziś słuchałam i która zrobiła na mnie takie wrażenie...no więc mam jej tłumaczenie. Ktoś zrobił je dla mnie bezinteresownie (dziękuję Ci B.:)...

I oczywiście znowu się popłakałam...jest emocjonalna, taka, jak sobie wyobrażałam słuchając jej...czyli nie trzeba znać języka, żeby zrozumieć, o czym ktoś śpiewa, jeśli robi to z sercem...

22:58, chiara76
Link Komentarze (5) »

Wczorajszy email od J. ze Szwajcarii mnie zmartwił. J. to Polka, którą poznałam na forum gazety. Bardzo sympatyczna , aktywna, wysportowana dziewczyna. I niestety, sport się jej "przysłużył". Złamała nogę na nartach. Spędziłą tydzień w szpitalu, a teraz jest unieruchomiona w domu...do 1 maja. A 12 maja ma własny Ślub. Jak mi odpisała na mojego smsa, którego wysłałam jej zaraz po odczytaniu emaila, "ma nadzieję, że do wesela się zagoi"...

Wysłałam jej dziś karteczkę pocieszającą pocztą, mam nadzieję, że zrobi jej się milej. I będę pisać do niej emaile , wiem, że na pewno nudzi się sama w domu, więc może rozweselę jej czas.

Dziś doszły próbki perfum od A.;) Fajnie, tym bardziej, że pierwszą pocztą ktoś się zaopiekował...nie ja, niestety...

21:55, chiara76
Link Komentarze (5) »

siedzę sama w domu. P. wybył z chłopakami na piwo a ja siedzę sobie sama i ? jest mi dobrze. Dla wyjaśnienia. Lubię być sama. Jestem dzikusem...;)

Lubię sobie pobyć sama ze sobą. To źle?

21:47, chiara76
Link Komentarze (6) »

Zdarzyło się Wam popłakać na piosence? Bo mnie właśnie tak.

I teraz mam pytanie, czy ktoś z moich szanownych czytaczy blogowych umie język włoski? Ale tak naprawdę umie, a nie zna piąte przez dziesiąte;)
Bo baaardzo bym chciała poprosić o tłumaczenie. Tekst nawet znalazłam, jestem w stanie przesłać na email...

Bardzo mi mi zależało.

A ta piosenka, to oczywiście mojej ulubionej Lorki, czyli Laury Pausini, "Mi Dispiace"...

Mnie pozostaje wsłuchiwać się w tekst i wyłapać jedynie, że jest piękna i chyba bardzo emocjonalna.

Tak więc, jeśli ktoś zechciałby mi pomóc, wielce wdzięczna bym była...

14:44, chiara76
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 27 marca 2006

po pierwsze, wspaniały autor sf a dla mnie specjalnie, bo od lektury jego książki "Solaris" zaczęłam swoją przygodę z sf. Wcześniej byłam przekonana, że nic sf nie zmogę, a tu nagle okazało się, że ktoś umie napisać sf tak, że mnie to wciąga.

Literackiemu światu znów ktoś ubył.......

16:46, chiara76
Link Komentarze (10) »

Zaczęłam wreszcie wczoraj "Tajemniczy Płomień Królowej Loany" Umberto Eco.
Mgła odgrywa tam całkiem poważną rolę...dla głównego bohatera stanowi coś, czego opisy stara się kolekcjonować...zbiera cytaty dotyczące mgły w rozmaitych dziełach literackich.

Zaczytałam się do późnej nocy.

Mam taki zwyczaj, że przed położeniem się spać wyglądam jeszcze przez okno. Mam "zaprzyjaźnione" okno naprzeciwko. Nie wiem o tym, kto tam mieszka nic poza tym, że podobnie późno kładzie się spać, jak ja i ma w oknie miłą, dającą ciepłe światło lampkę...

I wczoraj, kiedy wyjrzałam za okno za moim oknem rozlewała się wspaniała MGŁA......poczułam się, jakbym weszła w karty książki Eco...

I tylko w oddali świeciła lampka tego mojego "zaprzyjaźnionego wzrokowo" okna...

14:33, chiara76
Link Komentarze (11) »

Niech ruszy burza mózgów;)

Czy może istnieć przyjaźń między kobietą a mężczyzną? Czy zawsze taka znajomość będzie miała, nawet jeśli podświadome, gdzieś tam zauroczenie jednej ze stron?

Ot, temat, który mnie od dłuższego czasu zastanawia, nurtuje. Teraz chętnie poznam Wasze zdanie.

10:38, chiara76
Link Komentarze (6) »
niedziela, 26 marca 2006

Odkrywam, że czytają ten blog osoby, których odwiedzin chociażby czytelniczych bym się nie spodziewała. Ludzie, z którymi przyszło mi kiedyś porozmawiać, podyskutować, minąć się gdzieś tam w tej internetowej , forumowej najczęściej , rzeczywistości.

Ostatnio odezwał się chłopak (tak, A. do Ciebie te słowa;), z którym rozmawialismy swego czasu sporo o Fado na forum portugalskim, także czasem rozmawiamy na forum książkowym o tym, co nas w danej książce irytuje, co cieszy, a co się podoba.

Zastanawiam się, na ile świadomość, że jest jednak tych czytelników całkiem spora garstka, wpływa na moje  tu pisanie...i czy nie jest tak, że boję się Was czasem zawieść? Hmmm...do przemyślenia...

W każdym razie miło jest się dowiedzieć, że ktoś na blog zagląda, że czasem komuś brak wpisów, jeśli nie pojawiają się przez jakiś czas, że być może ktoś nawet trochę "tęskni" za mną, jeśli mnie na blogu nie ma.

18:16, chiara76
Link Komentarze (5) »
sobota, 25 marca 2006

Wpis u Patekku bardzo mnie podróżniczo zanęcił, spowodował, że poczułam ten dreszcze emocji, który odczuwam zawsze przed wyjazdem...już się nie mogę doczekać naszej wyprawy, która też całkiem blisko, bo przecież 3 maja...

Miłej podróży Patekku...wróćcie pełni wrażeń i pozytywnych emocji...

00:37, chiara76
Link Komentarze (7) »
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
O autorze
Zakładki:
Moja Strona na
email
Czytam
Czytam blogi książkowe
Ulubione filmy
Ulubione wydawnictwa
Warte odwiedzenia
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...