Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
czwartek, 26 stycznia 2006

To nie był zły dzień. Pomijając moją poranną irytację zdarzyło się coś miłego.
Cieszę się, że dzięki forom gazety oprócz irytacji mogę jednak częściej się uśmiechnąć. Poznaję miłe osoby, pewnie te, których na codzień bym poznać nie mogła. Dużo osób, które są związane z książkami, albo które jak ja po prostu je uwielbiają. I to jest fajne;)

A z książek, czytam już trzecią część Kronik Narnii. Jak na razie całkiem mi się podoba. Ale pewnie "przełożę" je najnowszym Harry Potterem, jak dojdzie, oczywiście, a kiedy dojdzie, nie wiadomo. Oczywiście znowu zrobiliśmy średnio rozsądnie, bo zamówiliśmy, a oni , niestety, nie wyślą przed 28 stycznia. Szkoda. Powiedziałam P., że następną książkę kupujemy już w księgarni w dniu sprzedaży.

A w ogóle, to ciekawe, jak potoczyły się losy pani Rowling. Podobno była w nieciekawej sytuacji, pobierała zasiłek dla bezrobotnych, a tu z dnia na dzień praktycznie odniosła taki sukces, no i nie ma co udawać, zdobyła niezłe pieniądze. Jak to się czasem losy toczą niezwykle, mówi się, że życie pisze najciekawsze scenariusze...

23:43, chiara76
Link Komentarze (5) »

A obiecałam sobie nie zaglądać tam za często? Obiecałam? Nie, to oczywiście czasem zajrzę, a potem się wkurzam.

Jest sobie takie forum na Gazecie, łatwo możecie je znaleźć. Nazywa się "młodziutkie mężatki". Gdyby nie tytuł, można by pomyśleć, że pisują tam jedynie sterane życiem, sfrustrowane babska w okolicach sześćdziesiątki walczące z klimakterium. Poziom złośliwości a i często głupoty wysoki.

Ostatni wpis o bezdzietnych i podsumowanie jednej z pań, że cytuję:

"Życie bez rodziny na emeryturze wydaje się być puste."

Koniec cytatu.

Normalnie się nawet nie chce dyskutować z kimś , kto tak utrwala stereotypy. Ale ja, głupek wioskowy , trochę sobie podyskutowałam. Po co? A cholera wie. Chyba, żeby się utwierdzić w tym, że jak pisałam, Polacy na necie głównie złośliwi dla siebie, a i że skostniali są strasznie. Bo jak już młode osoby takie rzeczy piszą, to jest to smutne. Ot, co.

Dobrze, że znałam i znam osoby starsze, bezdzietne, które nie obnoszą się z zasmuconą twarzą, a wręcz były optymistami, czy są nadal, bo bym pomyślałam, że naprawdę może być źle.

Grrrr (tak, grrr od grrryzę). Jestem wściekła.

12:02, chiara76
Link Komentarze (7) »
środa, 25 stycznia 2006

Kolejny film, który zrobił na mnie wrażenie i który polecam. Tradycyjnie mam uwagę, aby zainteresowani filmem nie czytali dalej, zdradzę bowiem za dużo.

Film "Maria Łaski Pełna" pokazuje nam to, co dzieje się zapewne w każdej minucie na ziemi, a mianowicie, ktoś decyduje się na zostanie narkotykowym mułem. Ale coś przecież ludzi do tego zmusza. Szczególnie, odkąd jest to naświetlane w TV i widać, że łapie się tych ludzi i wsadza do więzienia. Ale ciągle, bieda, niedostatek, poczucie beznadziei , nie wiem, co jeszcze, pcha młodych ludzi z biednych krajów, źle sytuowanych rodzin do spróbowania takiej drogi życiowej.

Aktorka grająca główną rolę grała według mnie bardzo wiarygodnie. Maria, młoda Kolumbijka, która zachodzi w ciążę z chłopakiem, którego praktycznie nie kocha, traci pracę i po tym fakcie decyduje się na przemyt narkotyków do Stanów. Właściwie jeszcze nie wie, że owa ciąża w późniejszych chwilach "uratuje" jej sytuację, to, że zostanie wypuszczona. Bo oczywiście , nie ma złudzeń, na lotnisku zostaje wyłapana wśród wielu innych.

Najbardziej przejmujące , jak dla mnie, były chwile pokazujące, jak Maria szykuje się do samego (scena z łykaniem kapsuł...brrr, wywołała we mnie dreszcze i czułam wprost, jakby to mój żołądek się napełniał) transportu, a także chwile już w samolocie...
Także, kiedy widzimy, jak jednej z dziewczyn już się nie uda. Nie uda nawet dać się złapać następnym razem. Jeden z woreczków z heroiną pęka , a to oznacza dla tamtej dziewczyny, śmierć.

Przemysł narkotykowy jest bezwzględny, nie ma tak miejsca na emocje inne, jak negatywne. Jednak mimo, że wiemy, że Maria zdecydowała się na coś nagannego moralnie, to jednak nie oskarżamy jej, a wręcz chyba? dopingujemy. Ciągle bowiem mamy nadzieję, że coś się w jej życiu zmieni, szczególnie, że Maria nosi w sobie nowe życie, a wizyta na USG, już w Stanach , stanowi chyba jeden z tych przełomowych momentów jej życia. Słysząc bicie serca swego dziecka, chyba podświadomie, Maria decyduje się coś w swym życiu zmienić.

I tak się staje. Podczas, gdy przyjaciółka Marii wraca jednak do Kolumbii (czy będzie wracać z towarem do Stanów, aż kiedyś da się złapać celnikom, czy umrze, bo kolejnej dziewczynie pęknie woreczek z narkotykami w jej żołądku? zapewne tak), to Maria decyduje się zostać w Stanach.

Mam nadzieję, że Maria podejmuje dobrą decyzję i że zmienia swe życie już tylko na lepsze, że jeszcze nie wszystko dla niej i jej nienarodzonego dziecka stracone. Naiwnie? mam taką nadzieję...

17:34, chiara76
Link Komentarze (4) »

Czytelniczo, wspomnieniowo. Wzięłam się za Kroniki z Narnii. Na razie przeczytałam pierwszą książkę. I tak sukces, że nie odrzuciłam w kąt (nie lubię fantasy), a wzięłam się za dalszy ciąg. W dzieciństwie na pewno czytałam, ale jak znam życie, pewnie tylko "Lwa, Czarownicę i Starą Szafę". Ciekawe, ile z tych kronik przeczytam. Czekam też na książki Petera Mayle i pewnie, jak dojdą, to złapię się za nie. Co tu dużo kryć, lubię go i mam ochotę na coś właśnie luźniejszego, zabawnego, lekkiego. Taki mam nastrój, że ostatnio właśnie na taką lekturę mam ochotę. Przygnębiają mnie wieści z zewnątz, od innych, sprawa z wylewem Mamy A. (wczoraj dostałam od niej email , jej Mama została przeniesiona z Ojomu na oddział, ale jej stan słabiutki, nie rusza się, nic nie mówi, ciężko jest:(, ostatnie doniesienia od Monoli, wieści od R. z USA (18 letni syn ich znajomych został znaleziony martwy na kanapie przez tychże znajomych, jego rodziców, ze szklanką wystygłej herbaty w ręce). Coś złego wisi w powietrzu, czy co, że się tyle złych, nieciekawych spraw dzieje ostatnio?

I dlatego będę sobie na pociechę czytać lekką, łatwą i przyjemną w odbiorze literaturę. Generalnie nic innym do tego;) Mogę nawet usłyszeć, że nie czytam nic ambitnego ostatnio. No, chyba nie;) I szczerze mówiąc, wisi mi to.

Ściskam wszystkich!

11:11, chiara76
Link Komentarze (10) »
wtorek, 24 stycznia 2006

Coś się dzieje...nie wiem co i ...nie wnikam. Nie mam takiej natury, żeby wyrwać informacje. Ale czuję, że dzieje się coś niedobrego. I martwię się o Ciebie.

Ale Wiesz, że jeśli Chcesz pogadać, to jestem.

23:12, chiara76
Link Komentarze (3) »

A tak, uprawię sobie prywatę, a co;)

Patekku, Twój dzisiejszy wpis na blogu dał mi do myślenia. Jak ktoś u Ciebie napisał, prawdopodobnie o jakąś jedną konkretną osobę Ci chodzi, chyba...

Mam nadzieję, że szybko powrócisz do dobrego samopoczucia. Net, to takie dziwne zbiorowisko. U nas, całkiem nowe, ciągle się jako Polacy uczymy. A jako naród mamy przedziwną cechę, taką źle pojętą butę...która ujawnia się o dziwo, na ogół w momencie, kiedy Polak poczuje anonimowość. Oczywiście teraz uogólniam i chyba celowo przejaskrawiam, ale czemu?? A temu, że na polskich forach, gdziekolwiek, widzę na ogół przepychanki, kłótnie...jak pisałam już na blogu Kazisi, nawet krytykę można napisać komuś grzecznie. Przecież nie chodzi o to, żeby podawać sobie komplementy na tacy, ale po prostu o grzeczność. I dlatego uwielbiam to moje turystyczne miejsce, Wiesz, które. Bo tam piszą ludzie z całego świata i nie ma kłótni, chamstwa, zaczepek. Jak tam wchodzę i zadam pytanie, to wiem, że nikt mi nie napisze "Ale głupie pytanie zadajesz" albo "A co to wyszukiwarka nie działa?". Owszem, na forach Gazety, szczególnie takich konkretnych, krążących wokół jakiegoś tematu, pytania się dublują...ale też staram się po prostu komuś wkleić link, w którym ktoś już poruszał temat, a nie wiecznie pouczać.

Dobra, ale miało być o czymś innym...Ludzie, to ludzie, czują się często lepiej, jak komuś dowalą...Czemu tak jest? Ano nie wiem, nie badam ludzkiej psychiki, prowadzę jedynie luźne obserwacje. Zauważyłam, że Polak rozpromieni się, kiedy inny opowie mu o swoich zmartwieniach, ale bardzo rzadko szczerze ucieszy się z czyjegoś sukcesu.

I niestety, jest jeszcze jedna taka nasza narodowa wada...zazdrość, zazdrość wyżerająca mózg w niektórych przypadkach. Znam z doświadczenia i nie wymyślam teraz nic. Po cholerę ktoś komuś zazdrości jego życia nie wiem, zastanawia mnie to do dziś. Ja się cudzym szczęściem umiem cieszyć szczerze i a co, pochwalę się teraz, uważam to za moją wielką zaletę.

Patekku, lubię czytać Twój blog, z wielu powodów. Lubię, bo nie ma tam zadęcia. Bo Jesteś osobą pomocną (pamiętasz moje męczenie o sprawę Lampy?), bo zamieszczasz ładne i interesujące zdjęcia, bo Polecasz ciekawe książki i filmy a odradzasz gnioty. Bo nie Jesteś "ą, ę", jeśli Wiesz, co mam na myśli...

Patekku, net to zbiorowisko różnych ludzi i charakterów. Część z nich czerpie niewysłowioną radość, kiedy komuś dowali...ale Patekku, Wierz mi, to im należy współczuć, bo musi być coś nie tak z człowiekiem, który tak podchodzi do życia.

Hmmm, mam nadzieję, że Przeczytasz ten wpis. Teraz sprawdzę, czy i ile literówek zrobiłam (pisałam pod wpływem silnych emocji:) i zaraz opublikuję mój wpis dla Ciebie.

23:03, chiara76
Link Komentarze (10) »

Dziś , korzystając z możliwości, wreszcie obejrzałam. I rzeczywiście, ciekawy film , dzięki za polecenie mi go i dobre opinie. Podobały mi się te zakręcone klimaty, aczkolwiek zaczynam rozumieć to krótkie przemówienie pana z Budapesztańskiego metra na poczatku filmu, po obejrzeniu go co wrażliwsze jednostki mogą zacząć bać się jazdy metrem, a na pewno w Budapeszcie;)

No, a ja od tej pory uważniejszym okiem spojrzę na panów kontrolerów;))

17:08, chiara76
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 23 stycznia 2006

Chorowanie ma swoje kiepskie strony (gorączka,osłabienie albo inne "atrakcje") i swoje dobre strony (można poczytać bezkarnie w łóżku, niestety, w tym przypadku nie podjadając (zatrucie pokarmowe;( ...

Są też inne strony, można obejrzeć z lenistwa a trochę, nie przeczę, z ciekawości igrzyska dla ludu, a mianowicie rozdanie Telekamer. Nagroda ta, czymkolwiek by nie była, jest chyba przede wszystkim okazją do połechtania próżności tych, którzy do niej są nominowani, a także zapewne do niezłej wyżerki na bankiecie po całej imprezce. No i pewnie okazją do poobgadywania konkurencji (kamera wyłapuje czasem niezłe minki, czy "uśmieszki", jakie strzelają podczas przemówień nagrodzonych te czy ci (jednak częściej te), którzy zdobyli drugie, trzecie, albo dalsze miejsca.

P. nie oglądał części, najpierw katował się na rowerku (ach, jak miło leżeć w tym czasie pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty), a potem poszedł wziąć prysznic. Jednak zdążył zaprorokować, że na pewno wygra Doda. Zastanowiło mnie, w jakiej to niby konkurencji Doda miałaby tam wygrać...No i kiedy on brał ten swój prysznic, zobaczyłam, że jest rzeczywiście jakaś nominacja w kategorii muzyka i faktycznie jedną z nominowanych jest nie mniej, ni więcej a Doda właśnie. Nie muszę dodawać, kto wygrał...i tak patrząc sobie na ową Dodę , zastanawiałam się, że dożyłam zaiste ciekawych czasów. Czasów, kiedy osoby pokroju Dody stają się sławne i to one w ten, czy inny sposób, stają się popularne. Jednym słowem, panie i panowie, powiększamy sobie to, co akurat w naszym przypadku powiększyć można, wbijamy się w różowy kubraczek i tlenimy się na blod, aaa, zapomniałam, panie robią tipsy i dobrą minę do złej gry...I na pewno zrobimy karierę.

22:16, chiara76
Link Komentarze (12) »
niedziela, 22 stycznia 2006

Wczoraj, zupełnie przypadkiem, udało mi się obejrzeć bardzo dobry film "Pod piaskiem", w reżyserii Francois Ozon'a. Przypadkiem, bo oczywiście leciał późno, kończył się prawie o drugiej rano, ale...jakoś mnie zainteresował na początku i wciągnęłam się. Film był bardzo smutny. Szczerze mówiąc, na koniec nawet się popłakałam...końcówka filmu zdała mi się bardzo przejmująca.

Jeśli ktoś chce obejrzeć fim, to niech dalej nie czyta, bo zdradzę właściwie wszystko.

Film opowiadał o małżeństwie z 25 letnim stażem, które co roku spędza wakacje nad morzem w letnim domku. Podczas kolejnych wakacji, mąż idzie się wykąpać do morza i...już nie wraca. Początkowo kobieta sądzi, że być może wrócił do domku, rozpoczyna poszukiwanie, potem, odczuwając coraz większy niepokój zgłasza sprawę straży wodnej i policji.

I praktycznie od początku filmu czujemy, że ów mąż już nie wróci. Pytanie jest tylko jedno, czy odszedł, czy też zginął?

Marie wraca do Paryża i niby wraca do dawnego życia, choć bez męża. Dalej chodzi na siłownię, wykłada na uczelni, spotyka się na miłych kolacjach z przyjaciółmi. Jednak, cały czas dalej widzi swego męża, rozmawia z nim, prowadzi dyskusje...on po prostu ciągle jest , choć go nie ma.

Nawiązuje nawet romans, chociaż ciągle widzi Jeana, nawet podczas intymnych chwil.

Dowiaduje się też, iż Jean cierpiał na poważną depresję, którą jednak przed nią ukrywał...

Przejmujące jest  to zmaganie się  rozumu Marie,  który podpowiada jej że mąż nie żyje i że nie wróci, a uczucia, które nie pozwala jej zrozumieć, że coś się skonczyło...Uczucia, które zdaje się być silniejsze od śmierci.

Przejmująca jest końcowka filmu. Powiadomiona przez policję o znalezieniu ciała , opisem odpowiadającego jej zgłoszeniu z zeszłego lata, Marie wraca na letnisko. Ogląda ciało. My wiemy, że jest to Jean. Patolog opisując wcześniej sytuację, mówi,iż potwierdzona została zgodność DNA Jeana z jego żyjącą matką ,również stan uzębienia zgadza się z tym, o którym mówił dentysta Jeana. Jest też zegarek, który po zaginięciu męża dokładnie opisała Marie. Teraz jednak podczas oględzin ciała Marie stwierdza, że to nie jest zegarek męża.

I zakończenie filmu. Marie wraca na plażę, tam, gdzie po raz ostatni widziała męża. Zanosi się płaczem. A mimo to nagle w oddali znów widzi jego sylwetkę. Jean jest, nie umarł, wrócił.

I zaczyna biec, w jego kierunku, a jednak go mija. To znów nie był on, a może w ogóle nikogo na plaży nie było? Ale to nieważne, Marie po prostu wie, że Jean zawsze będzie obok niej.

14:02, chiara76
Link Komentarze (14) »
sobota, 21 stycznia 2006

Za oknem mróz (-11C), sypie nieustannie śnieg. Na dzisiejszą noc zapowiadają ekstremalne mrozy...Oby tylko było grzanie i ciepła woda, jak jutro wstaniemy.

Nie lubię zimy, no nie i już. I jak w Puchatku, od razu sobie przypominam, że im bardziej pruszy śnieg bim bom, tym bardziej marzną mi paluszki...

Ci, którzy mają żyjące Babcie i Dziadków przypominam o ich Świętach, na pewno czekają przynajmniej na Wasze telefony.

Kawa, o, to coś, co w tym momencie bardzo mi się należy. Idę się więc jej napić.

12:43, chiara76
Link Komentarze (10) »
| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
O autorze
Zakładki:
Moja Strona na
email
Czytam
Czytam blogi książkowe
Ulubione filmy
Ulubione wydawnictwa
Warte odwiedzenia
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...