Subiektywne myśli o świecie i mojej największej pasji czyli książkach. Publikacja materiałów z tego blogu jedynie za moją zgodą.
czwartek, 02 marca 2017

Wydana w Wydawnictwie Czwarta Strona. Poznań (2017). Ebook.

Żyj teraz, żyj chwilą. nie czekaj na coś, co nie ma sensu. Nie wytracaj swojego życia na czekanie. Pamiętaj,że życie toczy się właśnie dziś, właśnie teraz. Takie przesłanie płynie z książki jednej z moich ulubionych autorek książek, jaką jest Karolina Wilczyńska.

W tej książce autorka nie pieści się ze swoimi bohaterkami. O nie. Jest surowa.:) Oto trzy kobiety, wydaje się, że gdyby nie pewne złe wydarzenie, ich drogi raczej nigdy by się nie przecięły. Tyle różnic między nimi. Każda z nich jest inna, każda wiedzie inne życie, każda ma inny status materialny, zawód, sytuację rodzinną. I każda z nich powinna się "otrząsnąć" i dać sobie samej szanse. Na swój sposób mimo, że tyle je różni łączy te trzy kobiety o wiele , wiele więcej niż kiedykolwiek by się chciały do tego przyznać.
Jak napisałam, połączy je niedobre wydarzenie, które na każdej z nich odciśnie piętno ale też właśnie stanie się początkiem ich znajomości. Znajomości niedługiej, bo około półrocznej ale bogatej w wydarzenia i w naukę jaką sobie, chyba nieświadomie, jedna drugiej zafunduje wzajemnie.

Czy podobała mi się ta książka Karoliny Wilczyńskiej? Tak. Pomimo, że , co napisałam na początku, nie rozpieszcza swoich bohaterek. Czuje się jej palec karny wiszący nad trzema kobietami, Sonią, Sabiną i Bronisławą i nieme ostrzeżenie, że za to, że każda z nich najmniej myśli o sobie a tylko o innych, tłumacząc każdy błąd najbliższych , zapłacić może najwyższą cenę. 

Karolina Wilczyńska pisze książki obyczajowe,dziejące się właśnie "tu i teraz". Obok. Tak, obok trwa takie właśnie życie, z takimi właśnie bohaterkami, jak je opisuje. To zwykłe życie a czasem niezwykłe, bo pozwoli spotkać się jej bohaterkom w niecodziennej sytuacji i przeżyć coś wzruszającego czy dobrego. 
Ja nad tą książką uroniłam nawet kilka łez.

Bardzo polecam.
Moja ocena to 5.5 / 6 

| < Marzec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
O autorze
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...